Sztuka we wnętrzu

Każde, nawet najlepiej zaprojektowane wnętrze będzie wydawało się puste, jeśli nie wypełnią go detale i dodatki. Te nadadzą mu przytulności lub charakteru, pokażą też upodobania właścicieli. W zależności od rodzaju wnętrza można zdecydować się na różne dekoracje. To co wpisze się doskonale w każdy styl pomieszczenia to sztuka. Sztuka w formie rzeźby lub obrazu będzie ukoronowaniem projektu. Aby wybrać obrazy na ścianę nie trzeba być profesjonalistą. Wystarczy spojrzeć na swoje wnętrze – dobrać kolor lub motyw przewodni i tego samego szukać na obrazie.

Jakie obrazy na ścianę?

Obrazy na ścianę mogą przedstawiać wszystko, dlatego w sklepach takich jak SFMEBLE ich wybór jest naprawdę ogromny. Od reprodukcji znanych twórców, przez portrety, krajobrazy, aż po abstrakcje. Najłatwiej jest wybrać jeden obraz w słusznym formacie, który będzie dominantą pomieszczenia. Jeśli meble i dodatki we wnętrzu są stonowane, można postawić na mocniejszy kolor. Tutaj dobrze sprawdzi się sztuka nowoczesna. Przy dużej ścianie warto zaprojektować galerię składającą się z kilku obrazów. We wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich, dobrze wyglądają połączenia różnych typów obrazów. Przy stylach bardziej tradycyjnych, warto trzymać się sztuki z jednej epoki. Ale tak naprawdę, trwająca już dłuższy czas moda na eklektyzm, pozwala na tworzenie dowolnych kompozycji. 

Obraz, rama i…

obrazy na ścianę

Główna uwaga zawsze skupia się na samym obrazie, ale nie można zapomnieć, że na całość składa się także rama. Ta może być w dowolnym kolorze lub w naturalnym, drewnianym wykończeniu. Przy tworzeniu galerii również warto zastanowić się, czy wszystkie ramy mają być takie same, czy powinny się różnić. Trzeba tylko pamiętać, że obrazy na ścianę w różnych ramach są bardzo mocną dekoracją i można przy nich zrezygnować z innych dodatków. Kolejnym dodatkiem do dzieła sztuki może być passe partout. Jest to papierowa rama z wyciętym okienkiem na obraz. Dzięki zastosowaniu takiego triku można powiesić większą ramę. Passe partout może mieć różny kolor, ale najczęściej stosuje się te w palecie szarości, bieli i czerni. Dzięki temu nie odwracają uwagi od obrazu, a nawet pozwalają skupić na nim wzrok. 

Comments are closed.