Szafka rtv czy uchwyt? Jak ustawić telewizor w salonie?

Nie da się ukryć, że telewizor ma bardzo szczególne miejsce w salonie każdego polskiego domu. Często zajmuje jego centralne miejsce, przykuwając uwagę. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przykłada dużą uwagę do tego, w jaki sposób telewizor jest umieszczony w salonie. Może on stać po prostu na szafce rtv lub też być zawieszony na uchwycie. Które rozwiązanie jest lepsze?

Charakterystyka uchwytu na telewizor?

Uchwyt na telewizor zaczął być bardzo popularny w chwili, gdy telewizory stały się smuklejsze i znacznie lżejsze. Dzięki temu, że nowoczesny telewizor posiada płaski, bardzo wąski ekran, idealnie nadaje się do tego, aby zamontować go na ścianie. Tak wiszący ekran to przede wszystkim ogromna oszczędność miejsca, ponieważ nie da się ukryć, szafki rtv zajmują go w pomieszczeniu dość sporo. Po drugie jednak uchwyt pod telewizor powoduje, że całe pomieszczenie prezentuje się znacznie nowocześniej i elegancko.szafki rtv
Oczywiście takie rozwiązanie posiada również pewne wady. Nie można zapomnieć o tym, że zamocowanie uchwytu wymaga naprawdę dość sporej ilości pracy związanej z wierceniem nawet 8 otworów pod śruby w ścianie. Co więcej, pozbycie się szafki pod telewizor zabiera wiele cennego miejsca na akcesoria do telewizora.

Szafka rtv — wady oraz zalety

Szafka pod telewizor wydaje się dodatkiem do salonu z czasów, gdy odbiorniki były bardzo duże i bardzo ciężkie. Wiele osób uważa, że dziś, gdy telewizory są płaskie i lekkie, szafki tego typu nie mają już racji bytu. Jest to rzecz jasna olbrzymi błąd, ponieważ taka szafka nadal ma czym się pochwalić i co zaoferować klientowi.

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą płynącą z posiadania takiej szafki rtv, jest ilość miejsca, którą oferuje. Liczne szuflady, półki czy też skrytki sprawiają, że można w niej ukryć naprawdę olbrzymią ilość rzeczy, w tym oczywiście dekoder do kablówki, wzmacniacz czy też liczne akcesoria w postaci kabli. Nie da się również zaprzeczyć temu, że takie szafki zwyczajnie mają swój urok i bardzo ładnie wyglądają, nadając pomieszczeniu bardzo charakterystycznego, domowego i przytulnego wyglądu.

Jeśli chodzi o wady, to na pewno jest nią cena, która jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku uchwytu. Oczywiście szafka nie będzie także dobrym wyborem do bardzo małego metrażu pomieszczenia, ponieważ optycznie go przytłoczy.

Comments are closed.