Stylowe stoły z drewna

Przestrzenie takie, jak domowe jadalnie, czy pokoje dzienne wymagają odpowiedniej aranżacji. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej widoczne są salony z aneksem kuchennym. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na stworzenie poczucia większej przestrzenności. Jednocześnie niezbędne staje się odpowiednie wytyczenie poszczególnych sfer, takich jak robocza, czy jadalniana, a następnie ich aranżacja.

Nowoczesne stoły do salonu

Wiele salonów pełni dwojaką funkcję – rekreacyjną oraz jadalnianą. Dlatego obok wygodnej sofy, przestrzeni na telewizor, czy regały z książkami, niezbędny staje się również zakup odpowiedniego stołu. Jego wybór to kwestia istotna, ponieważ należy uwzględnić ewentualną liczbę osób, który będzie przy nim spożywać posiłki. Dodatkowo trzeba wiązać się z potrzebą zwiększenia jego powierzchni użytkowej. Dlatego stoły z drewna  z rozkładanym blatem doskonale sprawdzą się do tego zadania. Na co dzień może być wykorzystywany w wersji podstawowej, ale przy okazji spotkań rodzinnych, możliwość wykorzystania dodatkowej przestrzeni jest na wagę złota.

stoły z drewna

Gdzie pasują stoły z drewna?

Produkt ten jest bardzo uniwersalny. Drewno, samo w sobie, to materiał stosowany w meblarskie od bardzo dawna. Jego zaletami są przede wszystkim plastyczność, łatwa obróbka, elegancka i trwałość. Dodatkowa możliwość malowania barwienia drewna zwiększa różnorodność wśród mebli drewnianych. Stoły wykonane z tego materiału doskonale sprawdzą się w salonach, czy kuchniach. Mogą być ustawione także w jadalni, gdzie stanowią element niezbędny. Poprzez szeroki wybór produktów, z łatwością można wkomponować stół zarówno do przestrzeni klasycznych, jak również nowoczesnych, czy minimalistycznych wnętrz. W tym pierwszym przypadku sprawdzą się modele z dodatkowymi zdobieniami na nogach stołu, czy krawędziach blatu. Jeśli chodzi o wybór stołu do nowoczesnych pomieszczeń, warto rozważyć zakup stołu drewnianego z elementami kutymi.

Jakie są zalety stołu drewnianego?

Ten uniwersalny mebel posiada wiele zalet:

  • produkty wykonane z drewna są bardzo wytrzymałe, także na uszkodzenia mechaniczne
  • szeroki wybór deseni, także zdobień i kolorystyki
  • wiele modeli posiada rozkładany blat
  • komponują się z nowoczesnymi jak i klasycznymi przestrzeniami
  • ich restauracja niejednokrotnie jest łatwa i niska w kosztach

Dlatego stoły drewniane wykorzystywane są zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak również przestrzeniach gastronomicznych, czy hotelowych.

Comments are closed.