Stoły ogrodowe – propozycje 2021

Odpowiednio duży i funkcjonalny stół na taras lub do ogrodu jest równie ważny, co ogrodowe krzesła, fotele czy sofa. Odpowiednio wyważony stół wykonany z materiałów bardzo dobrej jakości to inwestycja na lata. Pojedyncze modele mogą pomieścić od dwóch do kilkunastu krzeseł. Stoły ogrodowe, dostępne w ofertach producentów, dopasują się do współcześnie modnych aranżacji, takich jak: industrial czy loft. Drewno, metal i szkło wchodzące w skład danego modelu wykazują odporność na czynniki zewnętrzne. A do stołu trzeba przecież dopasować krzesła, które powinny stanowić z nim komplet. Jakie modele stołów pojawią się w przydomowych ogródkach w 2021 roku?

Kolory i materiały

Drewno to ponadczasowy i naturalny surowiec do wyrobu wszelkich mebli ogrodowych. Są z niego wykonane stoły ogrodowe, ławki, krzesła, sofy i leżaki. Najlepszy drewniany stół do ogrodu to taki, który można w każdej chwili powiększyć lub po prostu poskładać i przenieść pod zadaszenie.

Te wykonane z tworzyw sztucznych są oczywiście lżejsze, nie ma konieczności składania ich na czas deszczu, lub chowania do domu w czasie zimy. Właściwości te posiada technorattan, który razem ze szklanym blatem i kolorystycznie dopasowanymi krzesłami tworzy spójną całość.

Donice ogrodowe

Modnymi kolorami w tym sezonie są oczywiście szarości, czernie oraz pełna paleta brązów, rzadziej zaś pojawiają się stoły białe. Połączenie drewna z metalem oraz metalu ze szkłem to rozwiązania typowo loftowe i industrialne, jednak spełniają swoją rolę równie dobrze co samo drewno.

Stoły ogrodowe drewniane loft czy industrial?

Loft jest obecnie jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz, który równie często gości na tarasach i w ogrodach. Połączenie ciepłej tonacji drewna, widoczniej w barwach blatu stołu, z metalowymi ramami barwionymi na czarno, idealnie dopasowuje się do drewnianego tarasu w podobnych tonacjach.

Aranżacja balkonu lub tarasu z dominacją rustykalnych powierzchni i szarawych barw to otoczenie stworzone dla industrialnych stołów. Wyróżniają się one z otoczenia przewagą metalowych detali. Metalowy stelaż i szklany blat lub model wykonany w całości z metalu to rozwiązanie nowoczesne. Loft natomiast jest inspirowany przeszłością, stoły ogrodowe w tym stylu mogą zawierać detale postarzane lub pochodzące z recyklingu.

Comments are closed.