Stół wigilijny to nie tylko potrawy, ale też dekoracje

Piękna zastawa stołowa, śnieżnobiały obrus i multum smakołyków na stole nie wystarczy do tego, aby wprowadzić świąteczny klimat do wnętrz. W dużej mierze tworzą go różnego typu dekoracje – na ścianie, komodzie, półce, parapecie, podłodze, stole. Nie potrzeba ich zbyt wiele, aby diametralnie odmienić dotychczasową aranżację. Za pomocą ozdób świątecznych na wigilijny stół można sprawić wszystkim przyjemność. Warto zadbać o to, aby to ważne wydarzenie spędzane w gronie rodzinnym było czymś magicznym, co wymaga stworzenia odpowiedniej atmosfery.

Syto zastawiony i pięknie udekorowany stół wigilijny kluczem do sukcesu

ozdoby świąteczne na wigilijny stółOzdoby świąteczne na wigilijny stół są koniecznością, jeśli w pomieszczeniu ma zapanować nastrojowy klimat. Nie ma niczego unikalnego w postawieniu na nim wyłącznie naczyń wypełnionych różnymi potrawami. Taki widok wiele osób ma na co dzień, więc trudno byłoby doszukać się w tym czegoś świątecznego. Zieleń zawsze będzie mile widziana na wigilijnym stole. Podobnie jak biel, czerwień, kolor srebrny i złoty. Warto wybrać jeden główny motyw dekoracji i nim się kierować przy przystrajaniu wnętrza. Wspaniale sprawdzają się naturalne akcenty w postaci gałązki świerku, szyszek czy koronkowej serwetki. Światełka można wykorzystać nie tylko do przystrojenia choinki, parapetu czy ściany, ale też stołu wigilijnego. Sprawdzą się praktycznie w całym domu. Umiejętnie dobrana oprawa świetlna wprowadzi nastrojowy klimat i nada wnętrzu charakteru. Przebierać można w pięknych cotton balls, kolorowych lampkach choinkowych, nowoczesnych światełkach ledowych. Warto oczywiście postawić na oświetlenie bezprzewodowe, bo leżące kable nie będą wyglądały estetycznie.

Na stole wigilijnym nie może zabraknąć świec, najlepiej w różnym wydaniu, czyli takie wysokie i eleganckie oraz małe świeczniki. Świece zawsze wprowadzają odpowiednią atmosferę, można nawet sięgnąć po takie ze świątecznym motywem lub w kaszlcie bałwanka czy Mikołaja. Do udekorowania stołu wspaniale sprawdzają się pierniki, najlepiej takie inspirowane świętami, łącznie z piernikowym domkiem. Warto wykorzystać szyszki, które zawsze będą strzałem w dziesiątkę dodatkowo pachną lasem. Można je położyć bez dodatków lub stworzyć różne ciekawe kompozycje, łącznie ze stroikiem, w towarzystwie szkła i świec. Sprawdzą się dekoracje w wersji złotej, czerwonej, zielonej, srebrnej, białej.

Comments are closed.