Sposób na Twoją biblioteczkę

Regał na książki to mebel szczególnego przeznaczenia. Prócz bezpiecznego miejsca na kolejne tomy ulubionych lektur zapewnia również miejsce na inne drobne (lub nieco większe) przedmioty, a także spełnia, niewątpliwie, bardzo istotną funkcję estetyczną. Piękny drewniany regał i mnóstwo książek ustawionych na jego półkach to rzeczy, których nie da się przegapić po wejściu do pokoju, gdzie się znajdują. Jak dobrać zatem odpowiedni do danego pomieszczenia regał? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

Drewno, czyli tradycyjne rozwiązanie

Miłośników drewna zachwyci solidny i duży regał na książki. Oprawne w skórę woluminy wyglądają na nim świetnie, sam regał zaś nadaje pomieszczeniu, w którym zostanie postawiony, naturalnego, rustykalnego charakteru. Polecany szczególnie do domowych biblioteczek czy gabinetów, ale i w salonie znajdzie swoje miejsce.

Niezwykłe kształty i rozwiązania

A co z ludźmi, którzy cenią sobie nowoczesność i niestandardowe rozwiązania? Świetnym pomysłem okazują się regały wiszące lub schodkowe. Te pierwsze można zamontować w niemal dowolnym miejscu w każdym domu czy mieszkaniu. Te drugie przenosić swobodnie z miejsca na miejsce. Mogą znajdować się w korytarzach, salonach, sypialniach czy pokojach dziennych, bo mimo swojego niecodziennego wyglądu wpasowują się uniwersalnie w każdy rodzaj pomieszczenia. Podobnie jest z regałami typu drabinka, które nie zajmują dużo miejsca, ale są wystarczająco pojemne, aby zapełnić je wieloma egzemplarzami ulubionych pozycji.

Trochę surowości, czyli słowo o regałach industrialnych

regał na książki

Styl industrialny dla każdego może oznaczać trochę inne rzeczy, jednak kluczowa wydaje się tutaj surowość takiego rozwiązania. Meble industrialne tworzy się tak, aby były proste, funkcjonalne i solidne, a przy tym piękne w wyjątkowy, stonowany i chłodny sposób. Świetnym pomysłem na regał na książki wydaje się regał wykonany w całości z żelaza. Papierowość książek będzie z nim idealnie kontrastować, a całość zaprezentuje się od zupełnie innej strony. Warto też rozważyć kupno regału z zamykanymi drzwiczkami, najlepiej oszklonymi, dzięki którym nasze książki będą zabezpieczone (do pewnego stopnia) przed osiadaniem kurzu.

Podsumowanie

To oczywiście nie wszystkie możliwości, a jedynie garść inspiracji. Styl skandynawski czy loftowy to równie dobre rozwiązania, pamiętać jednak należy, że tylko woobraźnia może stanowić ograniczenie. Ilość aranżacji, które można stworzyć, jest niemal nieograniczona.

Comments are closed.