Pufa – designerski dodatek do niemal każdego wnętrza

Miękkie i wygodne pufy są świetnym uzupełnieniem przestrzeni wypoczynkowych, a także doskonałym dodatkiem do przedpokoju, holu czy pokoju młodzieżowego. Ogromny wybór puf o zróżnicowanych wielkościach, kształtach, materiałach wykonania oraz kolorystyce pozwala na dopasowanie do stylistyki niemal każdego wnętrza. Można uzupełnić nimi salon kąpielowy, stworzyć kącik rekreacyjny w pokoju dziecięcym czy nawet strefę wypoczynkową w ogrodzie. Jakie pufy są warte uwagi, jak użyć ich w aranżacjach?

Naturalne, eleganckie czy nowoczesne? Jaki styl pufy warto wybrać?

Współczesne pufy bardzo często nawiązują stylem do rozwiązań klasycznych, eleganckich mebli sprzed lat. To charakterystyczne meble najczęściej tapicerowane, o wygodnym siedzisku bez oparcia. Mogą być elementem zestawów wypoczynkowych, pochodzić z linii sof, foteli czy narożników. Bardzo modne są pufy nawiązujące do natury, wytwarzane z plecionek, w neutralnej kolorystyce komponującej się z różnorodnymi dodatkami. Także styl nowoczesny wśród puf sprawdza się świetnie – obszerne modele o lekkiej linii dzięki nóżkom w stylu skandynawskim czy też solidne, ze schowkiem wewnątrz na koc czy dodatkową poduszkę to propozycje chętnie wybierane do salonu, przedpokoju czy innych pomieszczeń.

Różne formy i materiały dla idealnych kompozycji we wnętrzach

pufa

Jak wygląda współczesna pufa? Ciężko o jednoznaczną definicję, gdyż pufy są bardzo różnorodne:

  • kuliste lub walcowate, z miękkich materiałów bez wyraźnego sztywnego szkieletu,
  • pufy dla dzieci, w stylu i kolorystyce nawiązującej do wystroju dziecięcych pokoi,
  • ekskluzywne pufy tapicerowane, w stylu glamour, często z błyszczącymi dodatkami,
  • pufy na nóżkach, w stylu skandynawskim, a także nowoczesnym.

Ich kształt bywa różnorodny, często zaciera się różnica pomiędzy obszerną pufą a otomaną. Materiał, z jakiego wykonana jest pufa, niekoniecznie jest typowy dla mebli tapicerowanych. Na przykład pufy w skandynawskim stylu to często atrakcyjne wizualnie plecione miękkie meble. Tak więc kupuj je tutaj.

Do czego jeszcze może służyć pufa?

Pufy kojarzone są przede wszystkim z dodatkowym miejscem do siedzenia czy podnóżkiem, uzupełnieniem zestawu wypoczynkowego. Jednak w zależności od modelu sprawdzają się także w innym charakterze. Uzupełnione o dużą tacę mogą być doskonałym mobilnym stolikiem kawowym, zamieniającym się w razie konieczności w miejsce do siedzenia. Często są po prostu ozdobą dzięki wyjątkowej strukturze materiałów, z których są wykonane. Pod tym względem atrakcyjne pufy są również wykorzystywane jako stojak dla dekoracji czy elementów roślinnych w aranżacji wnętrza.

Comments are closed.