Otomany, czyli sposób na nieco „egzotyki” w Twoich wnętrzach

Otomany lub sofy to ciekawe meble pochodzące rodem z Turcji. Są to kanapy, zazwyczaj wyściełane lub tapicerowane z poduszkami i bocznymi wałeczkami, które umożliwiają wygodne oparcie się w pozycji leżącej lub pół-leżącej. Kupując je, można zapewnić sobie nieco egzotyki i orientalności, a to świetny sposób na dodanie charakteru do wielu wnętrz: przedpokojów (oczywiście!), sypialni czy salonów.

Komfort i estetyka: otomany do salonu

Nie da się ukryć, że wnętrzami, w których bardzo dobrze sprawdzają się otomany, są rzecz jasna salony. To właśnie w takich pomieszczeniach, przestronnych, widnych lub ciemnych (w zależności od preferencji) otomany pełnią funkcję niezwykłego mebla, który może służyć do odpoczywania z książką w rękach w pozycji leżącej, do oglądania telewizji czy siedzenia blisko stolika kawowego z kubkiem parującej kawy lub herbaty.

Otomany z SF Meble w kolorze szarym są niezwykle uniwersalne, a ich orientalna estetyka, mimo swej pozornej odmienności, idealnie wpasowuje się w niemal każdy wystrój wnętrz, więc kupując je, nigdy nie popełni się wnętrzarskiego błędu.

Przedpokoje i otomany

Przedpokój to szczególny rodzaj pomieszczenia przejściowego. Zazwyczaj funkcją przedpokoju jest utworzenie przejścia czy też korytarza albo rozbudowanego wejścia do salonu, sypialni, pokoju dziennego czy kuchni, jednak przedpokój może również pełnić inne funkcje.

Oprócz funkcjonalnej przedpokój pełni również funkcje estetyczne i nie ma lepszego wyboru mebla do takiego wnętrza niż wybór otomany właśnie. Dzięki niej będzie można wygodnie przysiąść w przedpokoju lub nawet położyć się na chwilę, by odpocząć od życia, które toczyć się będzie w innych wnętrzach domu.

Przedpokój będzie bezpieczną, komfortową przystanią, niezwykle estetycznym wnętrzem pełnym ciekawych rozwiązań, jeśli tylko wybierze się do niego odpowiednie meble: otomany są bardzo dobrym wyborem.

Comments are closed.