Oryginalny stół rozkładany – jaki mechanizm rozkładania wybrać?

Producenci stołów rozkładanych korzystają z kilku różnych systemów rozsuwania i rozkładania, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Mały stół rozkładany doskonale sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, w których zawsze brakuje cennego miejsca. W dużej mierze to właśnie dzięki mechanizmowi rozkładania, będzie można błyskawicznie powiększyć przestrzeń użytkową blatu.

Jaki stół rozsuwany wybrać?

Aby wybrać porządny mały stół rozkładany na lata, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kształt blatu. Największym zainteresowaniem cieszą się stoły rozkładane okrągłe i prostokątne. W małym salonie najlepiej sprawdzi się nieduży stolik kwadratowy, który po rozłożeniu może zapewnić nawet dwukrotnie większą ilość miejsca. Jeżeli chodzi o wymiary, to należy zwrócić oczywiście uwagę nie tylko na szerokość i długość przed rozłożeniem, ale również po rozłożeniu. Jedna osoba siedząca potrzebuje przestrzeni około 50×40 cm. Ważne jest także to, aby pozostawić około 75 cm wolnej przestrzeni pomiędzy krawędzią blatu, a ścianą.

Jaki mechanizm wybrać?

Producenci oferują stoły rozkładane w których blat rozsuwa się synchronicznie i asynchronicznie. Stoły rozkładane synchronicznie działają w ten sposób, że rozsunięcie jednej części blatu, powoduje automatycznie rozsunięcie się drugiego elementu. Składanie stołu wygląda oczywiście w identyczny sposób. Największym atutem takiego mechanizmu jest to, że mechanizm działa sprawnie bez potrzeby użycia większej siły. Z rozkładaniem stołu bez problemu poradzą sobie nawet małe dzieci i osoby starsze.

stół rozkładany

Asynchroniczny system rozkładania stołu

W stołach z mechanizmem asynchronicznym, każda część blatu rozsuwana jest oddzielnie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo niewygodne rozwiązanie, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Asynchroniczny mechanizm jest bardzo praktyczny, dlatego też cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Największym atutem asynchronicznego mechanizmu jest to, że prowadnice działają niezależnie od siebie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie trzeba rozkładać całego blatu. W razie potrzeby można skorzystać z 1-4 dostawek. Dostępne są także stoły rozkładane z 6-8 dostawkami, w których wykorzystuje się także dodatkowe nogi. Dzięki dodatkowemu podparciu nie ma problemu z równomiernym rozłożeniem ciężaru.

Comments are closed.