Ogród ogrodowy w wersji podwieszanej

Fotele używane są nie tylko w domowych wnętrzach, ale też na zewnątrz. Wspaniale sprawdzają się na tarasie, balkonie czy altanie. Ciekawą opcją są fotele ogrodowe wiszące, które stanowią dodatkową atrakcję, są niezwykle wygodne. Ze względu na rosnącą popularność tego typu mebli można obecnie liczyć na szeroki wachlarz wyboru.

Czy warto wybrać fotel ogrodowy w wersji wiszącej?

Wygodne miejsce do siedzenie na tarasie, altanie czy balkonie to podstawa. Krzesło nie będzie jednak tak bardzo wygodne jak fotel ogrodowy, szczególnie w wersji podwieszanej. Tak stylowy mebel stanie się praktyczną dekoracją, atrakcją nie tylko dla dzieci. Fotele ogrodowe wiszące dostępne są w przeróżnych wariantach do wyboru, mogą przypominać kokon, huśtawkę czy nawet hamak. Pozwalają się zrelaksować i wypoczywać na świeżym powietrzu, obcując z naturą. Delikatne kołysanie i poczucie otulenia sprzyja odprężeniu, nawet drzemce. Do produkcji tego typu mebli sięga się po różne materiały – rattan, wiklinę, metal, sznurki czy tworzywa sztuczne. Producenci najczęściej wyposażają fotele wiszące w wygodne siedzisko, można też zwiększyć komfort użytkowania dzięki dodatkowym poduszkom. Taki nowoczesny fotel ogrodowy może znaleźć się wśród zieleni, zostać zamontowany do drzewa lub podwieszony na balkonie. Oczywiście zawsze trzeba mieć na uwadze to, aby wybrane miejsce było odpowiednio wytrzymałe na dodatkowe obciążenie w postaci fotela i jego użytkownika.

fotele ogrodowe

Uniwersalny mebel nie tylko do ogrodu

W przypadku braku możliwości zamontowania podwieszanego fotela ogrodowego można wybrać model na stelażu. Stanie się wtedy bardziej mobilny, będzie można go dowolnie przestawiać i schować na zimę. Wystarczy kawałek równej nawierzchni do tego, aby zapewnić stabilność. Posłuży jako mebel nie tylko ogrodowy, ale też tarasowy czy balkonowy. W celu ochronienia fotela przed działaniem czynników zewnętrznych zaleca się kupić do niego pokrowiec, co wydłuży okres jego żywotności. Po sezonie mebel idealnie sprawdzi się w mieszkaniu, może znaleźć się w salonie czy w sypialni. Stanowi świetne miejsce do czytania książki podczas długich wieczorów w okresie zimowym. Dodatkowo upiększy aranżację wnętrza, stanie się ciekawą atrakcją zarówno dla domowników, jak i gości. Będzie idealnym elementem wyposażenia w przypadku pokoju dziecięcego. Może zostać przymocowany do stelaża lub zawisnąć na suficie, w zależności od preferencji i możliwości.

Comments are closed.