Nowoczesne komody. Poznaj najpopularniejsze meble do salonu i sypialni

Komoda to mebel wyróżniający się swoim uniwersalnym zastosowaniem. Doskonale nadaje się do przechowywania w salonie, sypialni, ale również sprawdzi się w pokoju dziecięcym, młodzieżowym albo w biurze. Oto przegląd najmodniejszych komód w nowoczesnym stylu!

Drewno i metal – komoda w stylu loft

Styl industrialny stanowi kapitalne dopełnienie współczesnych wnętrz. Wyróżnia się surową estetyką na bazie materiałów jak beton, cegła, lite drewno oraz metal, aby naśladować poprzemysłowe przestrzenie, w których powstawały pierwsze lofty.

 

Komoda w stylu loft to jeden z najmodniejszych mebli w tym sezonie. Wykonana z litego drewna albo z jego imitacji i wykończona metalowymi elementami stelaża daje połączenie, które natychmiast przyciąga uwagę. Loftowe komody dostępne są w wielu wariantach – z szufladami oraz z półkami. Najczęściej wyposażone są też w praktyczne nóżki.

Poza komodami wykonanymi z drewna do wnętrz loft świetnie sprawdzają się industrialne komody metalowe.

Komoda na nóżkach po skandynawskukomody

Styl skandynawski nadal cieszy się ogromnym powodzeniem. Rozświetlone, przytulne wnętrza w jasnych kolorach to prosty sposób na wydobycie piękna z każdego pomieszczenia.

W pomieszczeniach w stylu scandi nie może zabraknąć komody – to jeden z popularnych mebli stosowanych w tych wnętrzach, aby uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Skandynawskie komody najczęściej mają kolor bieli lub jasnych wybarwień drewna. Wyposażone są w nóżki, które nadają im lekkości, a także ułatwiają utrzymanie czystości w pokoju.

Minimalistyczna komoda z szufladami

Wykonana z drewna litego albo z płyt drewnopodobnych minimalistyczna komoda to mebel wpisujący się w wiele nowoczesnych aranżacji. Wyposażona w rzędy symetrycznych szuflad ze specjalnymi wcięciami na frontach, które pełnią funkcję uchwytów, na pewno sprawdzi się w salonie albo w sypialni.

Możesz zdecydować się na nowoczesną biel i dzięki niej optycznie powiększyć pomieszczenie, ale producenci oferują proste komody z szufladami także w wielu innych wariantach kolorystycznych, na przykład wykończone okleinami drewnopodobnymi w jasnych i ciemnych wybarwieniach.

Aby korzystanie z komody było jeszcze wygodniejsze, warto postawić na model, który wyposażony jest w praktyczne prowadnice rolkowe albo w prowadnice z systemem cichego domyku.

Comments are closed.