Niesamowicie wyglądający wazon na kwiaty

Wazon na kwiaty może być dopełnieniem wnętrza idealnego. Różnorodność barw i kształtów, wazonów oferowanych u sprzedawców pozwala na wykonie pięknej, eleganckiej stylistyki w pomieszczeniach przystrojonych prawdziwymi, jak i sztucznymi kwiatami, a także innymi elementami dekoracyjnymi.

Różne typy wazonów

Wazony na kwiaty doskonale podkreślają urodę kwiatów, ale pełnią również funkcję dekoracyjną. Spotkać można różne wazony:

  • Owalne,
  • w kształcie walca,
  • z długą i wąską szyjką
  • z krótką i szeroką szyjką,
  • wykonane z kamionki
  • wytworzone z witrażu, lub 
  • z emaliowanej stali 
wazon na kwiaty

Wazony na kwiaty są dostępne w wielu kolorach i formach. Nowoczesny wazon na kwiaty  spełnia w domu dwie funkcje: praktyczną, bo daje kwiatom możliwość pozostania w wodzie i dzięki temu utrzymania ich świeżości, a także dekoracyjną, ponieważ niektóre wazony upiększają pomieszczenia nawet wtedy, gdy są puste. Wazony szklane sprzedawane są w wielu kolorach. Ich kształty są równie ciekawe co barwy. Wazon w kolorze liliowym wygląda doskonale nawet bez umieszczonych w nim kwiatów, podobnie jak wazon z pigmentami. 

Nie tylko na kwiaty

Wybór wazonów dostępnych obecnie jest potężny. Najczęściej wytworzone są one ze szlachetnej ceramiki, kamionki albo dolomitu. Ceramika daje wiele możliwości kształtowania dostępnego materiału. Kwadratowe lub prostokątne wazony na kwiaty od sf meble można skonstruować tak samo, jak okrągłe lub też owalne. Wazony mogą mieć rozciągnięte krawędzie, lub brzegi z jednym z boków zagięte. Przy projektowaniu wazonów ceramicznych wyobraźnia rzemieślnika jest praktycznie jedynym ograniczeniem. Najczęściej zdarza się, że wazony mają otwory u góry. Jeśli wazon jest wykonany w całości z ażurowego wzoru, to znak, że jest przeznaczony na sztuczne kwiaty. Istnieją również wazony szklane, przezroczyste lub witrażowe. Struktura wazonu ceramicznego nie zawsze jest jednolita. Może składać się z błyszczącej powłoki połączonej z teksturowanym lub matowym wykończeniem. Najczęściej wazony na kwiaty wykonane z ceramiki są szkliwione. Dodatkiem do koloru są często zatopione w wazonie kamienie, mające za zadanie imitowanie diamentów.

Wazony w salonie mogą być również same w sobie elementem dekoracyjnym. Kwiaty nie są jedynym elementem, którym wazon może z powodzeniem zostać wypełniony. Może on także posłużyć jako świecznik, jeżeli posiada odpowiednio wyprofilowaną, wąską szyjkę. 

Comments are closed.