Na jakie stoliki do ogrodu warto postawić?

Spędzanie czasu w ogrodzie to dla wielu osób momenty szczególne. Relaks wśród zieleni i możliwość korzystania z tego rodzaju swobody, ciszy i spokoju – są nieocenione, szczególnie kiedy można cieszyć się komfortowymi warunkami do wypoczynku, wykorzystując do tego celu meble ogrodowe. Jak wybierać wysokiej jakości krzesła i stoliki, by móc cieszyć nimi przez wiele kolejnych sezonów? Propozycji jest wiele, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś wpisującego się w prywatne preferencje i upodobania.

Stoliki drewniane do ogrodu

Bardzo popularną opcją są klasyczne rozwiązania, czyli postawienie na drewno. Drewniane, solidne stoliki ogrodowe, pomalowane dodatkowo farbą oraz zaimpregnowane specjalnym preparatem, będą cieszyły oko przez kilka kolejnych sezonów, a jednocześnie drewno nie będzie szarzeć. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się stoliki wykonane z budulca dębowego czy bukowego. Jednocześnie drewniane ławy są stabilne i szerokie, dzięki czemu świetnie sprawdzą się do spędzania czasu w ogrodzie z całą rodziną czy ze znajomymi. Stoliki ogrodowe wykonane z drewna są zróżnicowane także pod względem budowy. Można znaleźć wśród nich takie, w których jedynie blat wykonany jest z drewna, natomiast cały stelaż jest metalowy. Popularne są również stoły w całości wykonane z drewna.

stoliki ogrodowe

Stoliki wiklinowe czy rattanowe? – właściwości materiału

Ciekawym rozwiązaniem są także meble ogrodowe wykonane z materiału, jakim jest wiklina. Wiklinowe stoliki do ogrodu mogą się sprawdzić w przypadku ogrodów zaprojektowanych w stylu klasycznym. Stoliki wiklinowe prezentują się bardzo dobrze jako stoliki kawowe. Materiał ten przyciąga wzrok i ciekawie wpasowuje się w krajobraz ogrodu, pełnego naturalnych surowców. Wiklinowe meble nie wychodzą z mody i doskonale sprawdzają się na różnych altanach, działkach czy ogrodach przydomowych. Coraz większą popularnością wśród konsumentów cieszą się także meble rattanowe. Rattan jest materiałem służącym do wyplatania, wykorzystywanym do mebli ogrodowych – foteli, krzeseł, a także stolików. Tworzywo pochodzi z winorośli palmowej. Właściwością tego materiału, której nie sposób nie docenić, jest fakt, że rattan to niesamowicie trwały i plastyczny budulec, z którego można wyplatać dowolne elementy. Wygląda bardzo naturalnie, dopasowując się do zielonego środowiska ogrodu czy działki.

Comments are closed.