Na jakie meble dziecięce warto się zdecydować?

Niezależnie od wieku dziecka, w jego pokoju muszą znaleźć się meble, a ich rodzaj uzależniony jest od wieku i potrzeb pociechy. Inaczej będzie wyposażone pomieszczenie użytkowane przez pięcioletnie dziecko niż przez kilkunastolatka. Na szczęście wybór w salonach meblowych jest ogromny, dzięki czemu każdy dokona zadowalającego zakupu.

Odpowiednio dobrane meble dziecięce to podstawa

Wybór mebli do pokoju dziecięcego ma ogromne znaczenie i chociaż można kupić takie dedykowane najmłodszym, z różnymi motywami bajkowymi, kolorowe itd., dużo lepszym rozwiązaniem okazuje się być wybór takich uniwersalnych. Dobrej jakości meble kosztują, dlatego ekonomicznym wariantem będzie zainwestowanie w zestaw, który posłuży użytkownikowi przez długie lata. Meble dziecięce z jakimiś naklejkami czy zdobieniami są piękne i cieszą oczy dziecka, ale po paru latach już z nich wyrastają i oczekują kupienia czegoś bardziej dorosłego. Bezpiecznie będzie dla portfela rodzica wybrać meble w neutralnej stylistyce.

meble dziecięce

W przypadku małych dzieci świetną opcją okazują się być meble nazywane potocznie kombajnami, czyli takie dające ogromne możliwości aranżacyjne, pozwalające na dopasowanie ich do zmieniających się potrzeb i preferencji młodego użytkownika. Ważne będzie kupienie wygodnego łóżka z barierkami, które w przyszłości zostaną zdemontowane. W pokoju dwulatków nie może zabraknąć też pojemnej komody lub szafy, czyli mebli do przechowywania ubrań, zabawek i różnego typu akcesoriów. Potrzebne będzie też krzesło i stolik dobrane do wzrostu pociechy. Do pokoju dziecięcego idealnie nada się pufa worek. Można też wybrać taką ze schowkiem.

Pięciolatki mają już większe potrzeby i wymagania. Ich pokój należy wyposażyć w ergonomiczne krzesło lub fotel obrotowy, biurko z regulowaną wysokością blatu. Do tego dochodzą jeszcze szafki wiszące lub stojące, bo przybywa przedmiotów i trzeba wyznaczyć im konkretne miejsce, aby zachować porządek w pokoju. Komoda lub wysoka szafa także będzie potrzebna. Godne polecenia będzie łóżko z wysuwaną szufladą lub z podzielonymi boksami. Starsze dzieci powinny mieć wydzieloną strefę do nauki, rozrywki i relaksu. W przypadku dziewczynek warto postawić na pastelowe kolory, a chłopcy lubią motywy marynistyczne i kolonialne. Mniejsze dzieci stawiają na mocniejsze kolory, ale wraz z wiekiem preferują te bardziej stonowane.

Comments are closed.