Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy rozkładany?

Modny i stylowy stolik kawowy rozkładany jest w stanie ożywić każde wnętrze, dlatego też warto poważnie rozważyć jego zakup. Stoliki kawowe są bardzo funkcjonalne i coraz częściej pełnią także zadania dekoracyjne.

Rozmiar ma znaczenie

Jednymi z kluczowych elementów na które należy zwrócić uwagę są oczywiście wymiary stolika kawowego. Warto wziąć pod uwagę oczywiście wymiary przed i po rozłożeniu blatu. Rozmiary stolika w dużej mierze uzależnione są nie tylko od preferencji danego użytkownika, ale również od dostępnej przestrzeni w salonie. W wąskich salonach najlepiej sprawdzą się długie ławy. Wielu renomowanych producentów oferuje stoliki kawowe o szerokości 40 cm.

Jaka optymalna wysokość stolika?

Oprócz szerokości i długości warto zwrócić uwagę także na wysokość. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej dopasować wysokość stolika kawowego bezpośrednio do wysokości siedziska kanapy. Dobry stolik kawowy rozkładany bardzo często oferuje możliwość ustawienia wysokości. Według wielu specjalistów z branży optymalną wysokością stolików do kawy jest wysokość od 40 do 55 cm.

stolik kawowy rozkładany
stolik sfmeble – link

Okrągły czy kwadratowy blat?

Dla wielu osób bardzo trudnym zadaniem jest także zdecydowanie się na konkretny kształt samego blatu. Okrągłe stoliki kawowe mogą pochwalić się nowoczesną i bardzo elegancką formą, ale pamiętać należy o tym, że nie nadają się one do każdego salonu. Okrągły stolik kawowy rozkładany idealnie sprawdzi się przede wszystkim w przestrzennych wnętrzach. Nie jest to najlepszy wybór dla osób, które mają mały i dość wąski salon. W tym konkretnym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem są oczywiście kwadratowe stoliki, które zapewniają zdecydowanie większą powierzchnię użytkową.

Dla kogo są stoliki kawowe rozkładane?

Rozkładane stoliki kawowe idealnie sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich salonach, które dodatkowo pełnią funkcję jadalni. Dzięki rozkładanym stolikom w razie potrzeby będzie można pomieścić jednorazowo zdecydowanie większą ilość gości. Godne polecenia są nie tylko stoliki rozkładane, ale również eleganckie stoliki podnoszone. W nowoczesnym salonie doskonale sprawdzą się stoliki rozkładane ze szklanym blatem. Ciekawą propozycją są modele, które pod blatem mają specjalne miejsce do przechowywania różnorodnych dokumentów i drobiazgów. W tym konkretnym przypadku trzeba oczywiście postawić na nieprzezroczysty blat.

Comments are closed.