Moda na sofy ogrodowe rattanowe i technorattanowe

Przy wyborze mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na materiał, zwłaszcza że pogoda w Polsce pozostawia bardzo wiele do życzenia. Niestety nawet najładniejsze sofy ogrodowe nie spełniać będą swoich podstawowych zadań, gdy wykonane będą z niskiej jakości materiałów.

Rattanowe meble ogrodowe

Meble rattanowe jak powszechnie wiadomo produkuje się z pędów pnącej palmy rotang. Jest to dość giętki surowiec, dzięki czemu producenci są w stanie zaproponować swoim klientom sofy i ławki ogrodowe nawet w bardzo skomplikowanym kształcie. Ogrodowe meble rattanowe, mogą pochwalić się nie tylko oryginalnym designem, ale również stosunkowo niewielką wagą. Pędy pnącej palmy w odróżnieniu od drewna cechują się dodatkowo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dla wielu osób olbrzymim atutem może okazać się również to, że są one łatwe w konserwacji. Nowoczesne sofy ogrodowe wykonane z tego niesamowitego materiału nie odkształcają się pod wpływem wysokich temperatur i co najważniejsze nie szkodzi im deszcz. Pamiętać należy jednak o tym, że sofy i ławki wymagają oczywiście sezonowania w okresie zimy.

Fantastyczne meble z technorattanu

sofy ogrodowe

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają ławki ogrodowe z technorattanu. Jest to solidne tworzywo, które charakteryzuje się dużą odpornością nie tylko na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale również na promienie słoneczne. Największym atutem specjalnej plecionki polietylenowej jest przede wszystkim solidna i mocna struktura. Ławki nie odkształcają się nawet przy bardzo częstym użytkowaniu. Jeżeli chodzi o walory estetyczne to technorattan wizualnie nie odbiega tak bardzo od naturalnego rattanu. Pamiętać należy także o tym, że jest to ekologiczne rozwiązania, które nie ma nawet najmniejszego wpływu na wycinanie palm.

Wypoczynkowe meble do ogrodu

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe kolekcje mebli ogrodowych. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na relaks, powinny sprawdzić co do zaoferowania mają sofy ogrodowe z baldachimem. Wysokiej jakości baldachim powinien być wykonany z impregnowanego materiału, dzięki czemu zapewni ochronę przed delikatnym deszczem letnim i dokuczliwymi promieniami słonecznymi. Coraz większą popularność zdobywają sofy regulowane, które łączą największe zalety wygodnej leżanki i zwykłej kanapy. Koniecznie sprawdź https://www.sfmeble.pl/c/sofy-i-lawki-ogrodowe-ogrod.

Comments are closed.