Metalowe krzesła ogrodowe – czy warto na nie postawić?

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych, nie ogranicza się wyłącznie do ich kroju lub stylu wykonania. Najważniejszym czynnikiem na który trzeba zwracać uwagę, to oczywiście materiał, z którego zostały one wykonane. Metalowe krzesła ogrodowe nie są być może zbyt popularne, ale charakteryzują się znaczną trwałością i niekwestionowanym pięknem. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Metal metalowi nierówny

Stawiając na metalowe krzesła ogrodowe, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, z jakiego rodzaju metalu mają być one wykonane. Nie da się ukryć, że typowa stal nie jest zbyt popularna. O wiele większym popytem cieszą się meble kute lub te, które wykonane są z żeliwa. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, ma się tu do czynienia z dość kosztownymi konstrukcjami. Nie da się ukryć, że ich cena jest też zależna od stopnia złożoności mebla, zastosowanych okuć i… masy. Ta z kolei może być bardzo duża i skutecznie utrudniać transport mebla. Niemniej cecha ta – jak łatwo się domyślić – również jest zależna od wielu czynników.

Aluminium – lepsza odmiana żeliwa?

Aluminiowe krzesła ogrodowe cieszą się w ostatnich latach dość dużą popularnością. Nie da się ukryć, ze są one wytrzymałe i doskonale „radzą sobie” z korozją. Nie bez znaczenia jest też ich niewielka masa, która wynika z małej gęstości aluminium. Owszem, trzeba przyznać, że konstrukcje aluminiowe jeszcze kilkanaście lat temu nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Niemniej dziś – ze względu na nowoczesną stylistykę ogrodową – to właśnie one coraz częściej są wprowadzane do ogrodów. Co ciekawe, z aluminium wykonane są bardzo często meble składane, które można łatwo przechowywać w odosobnionym miejscu, a one same zajmują niewiele miejsca. Sprawdź https://www.sfmeble.pl/c/krzesla-ogrodowe-ogrod.

krzesła ogrodowe

Stawiając na meble metalowe, zawsze trzeba pamiętać o… poduszce. Metal szybko chłodzi się i nagrzewa, toteż konieczne jest odizolowanie się od niego poduszkami lub specjalnymi, cieplejszymi nakryciami.

Podsumowanie

Metalowe krzesła ogrodowe, to obiekt pożądania wielu właścicieli przydomowych ogrodów. Co prawda prezentują się one pięknie (przede wszystkim klasyka) i charakteryzują się dużą trwałością, ale – ze względu na swą temperaturę – często wymagają dodatkowych okryć. Niemniej krzesła metalowe są doskonałą inwestycją, gdyż zabezpieczając je przed wilgocią, można z nich korzystać przez długie lata.

Comments are closed.