Meble katalogowe vs. na indywidualne zamówienie

Obecnie nie ma najmniejszego problemu z wyposażeniem wnętrza zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i preferencjami. Szeroki wachlarz wyboru oferuje sklep meblowy zarówno stacjonarny, jak i internetowy. Można dopasować je do każdego rodzaju pomieszczenia, niezależnie od jego przeznaczenia. Najczęściej wybór pada na gotowe meble z katalogu, ale nie brakuje też osób decydujących się na zamówienie ich na wymiar, dzięki czemu są skrojone na miarę ich potrzeb.

Meble gotowe czy na wymiar – co wybrać?

Internetowy sklep meblowy ma w swojej ofercie szereg gotowych zestawów i pojedynczych elementów wyposażenia do wnętrz. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż meble na wymiar. Można mówić o oszczędności nie tylko pieniędzy, ale też czasu, bo realizacja zlecenia trwa zdecydowanie krócej niż przy zamówieniu indywidualnym. Na gotowe meble można pozwolić sobie przy przestronnych pomieszczeniach, trudniej jest z tymi o niestandardowych wymiarach, ciężko ustawnych. W internetowym sklepie meblowym nie brakuje oczywiście mebli kompaktowych, przeznaczonych do niewielkich wnętrz, modułowych, ale nadal może być problem z idealnym dobraniem ich do układu danego pomieszczenia – skosy, zwężenia itd. Meble na specjalne zamówienie pozwalają na zagospodarowanie każdego centymetra wolnej przestrzeni, wykorzystanie wszystkich kątów, dzięki czemu wnętrze staje się bardziej funkcjonalne.

internetowy sklep meblowy

Wybierając meble w internetowym sklepie, powinno się najpierw dokładnie wymierzyć pomieszczenie, aby przypadkiem nie kupić za dużych. Kolejną kwestią będzie jakość wykonania mebli – w przypadku tych gotowych trzeba zwykle liczyć się z gorszą jakością. Są one bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne i niszczenie, mało odporne na działanie wilgoci. Pomimo niższych kosztów zakupu i montażu, oszczędność jest tylko pozorna. Nie będzie to długoletnia inwestycja, która posłuży użytkownikowi przez wiele lat. W przypadku mebli na zamówienie można zdecydować o użytych materiałach, kolorystyce, wzornictwie, dodatkowych funkcjach. Mogą zostać zaprojektowane samodzielnie lub z pomocą projektanta wnętrz. Klient decyduje o wymiarach, które zostaną idealnie dopasowane do konkretnego pomieszczenia. Można wybrać fronty mebli, uchwyty, blat roboczy itd. Jeśli ktoś szuka funkcjonalnych, ergonomicznych i wysokiej jakości mebli, idealnie dostosowanych do swoich potrzeb, powinien wybrać te na specjalne zamówienie.

Comments are closed.