Lustro do łazienki

Każda łazienka musi być wyposażona w przynajmniej jedno lustro. Chyba nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego przy wykonywaniu codziennych czynności (czesanie się, makijaż, golenie się). Lustro pełni więc rolę użytkową. Obecnie jednak może stać się ono także elementem dekoracyjnym (dzięki bogatej ofercie modeli). Będzie też w stanie optycznie powiększyć łazienkę.

Wybór lustra łazienkowego

lustro

W sklepach można znaleźć lustra o przeróżnych wymiarach, kształtach i zaprojektowanych w odmiennych stylach; z oświetleniem albo bez niego. Każde z luster może więc nadać łazience nieco odmienny charakter. Decydując o zakupie lustra na względzie trzeba mieć to: jak duża jest łazienka, w jakim stylu zostanie ona urządzona i do czego dokładnie będzie służyć lustro (musi być dobrze oświetlone, do zabiegów kosmetycznych czy też nie przewiduje się ich wykonywania w łazience). Oczywiście na uwadze trzeba mieć też własne fundusze. Przeglądając oferty trzeba także zwracać uwagę na to, że dany model lustra może być w stanie: dać złudzenie większej przestrzeni, poprawić oświetlenie (odbijając źródła światła). W łazience lustro może zostać zamocowane na ścianie, może też stanowić element drzwiczek szafki nad umywalką. Co ważne, w łazience może znaleźć się więcej niż jedno lustro. Jedno, mniejsze można zainstalować nad umywalką. Drugie, dużo większe może zostać zawieszone na ścianie w innej części pomieszczenia.

Jaki rodzaj lustra może znaleźć się w łazience?

Po rozważeniu wcześniej wymienionych kwestii, można zdecydować jakie lustro wybierze się do własnej łazienki. Wybierać można spośród takich opcji jak lustra:

  • Tradycyjne – bez żadnych specjalnych ozdób, często nie mają ram. Mogą mieć różne kształty (prostokątne, podłużne, owalne, okrągłe) i rozmiary. Niekiedy są wyposażone w półeczkę na położenie łazienkowych drobiazgów.
  • Ozdobne – dekoracyjne elementy mogą znajdować się na ich ramach, ale czasem też na samej tafli zwierciadła. Przy bogato zdobionym lustrze trzeba mieć na uwadze to, że nie będzie ono pasować do wszystkich łazienek.
  • Kosmetyczne – często są podświetlane i mogą być wzbogacone o dodatkową taflę powiększającą
  • Z szafką – sprawdzają się szczególnie dobrze w łazienkach o niewielkim metrażu. Takie rozwiązanie nie przeszkadza zupełnie w przeglądaniu się w lustrze, a dodatkowo ułatwia utrzymanie porządku.

Comments are closed.