Leżak ogrodowy — rodzaje i cechy

W rozumieniu zdecydowanej większości ludzi właściwy wypoczynek to możliwość zrelaksowania się na świeżym powietrzu w słońcu przy basenie lub na własnym zielonym trawniku. Integralną częścią takiego wypoczynku są leżaki dla dzieci i dorosłych. Uniwersalny atrybut może być zamontowany w każdym wolnym rogu. Leżak ogrodowy przyda się w domowym zaciszu, w domku letniskowym i na pikniku. Trzeba tylko wybrać odpowiedni model.

Rodzaje według materiału wykonania

  • Drewno. Modele wykonane są z pojedynczych szerokich listew. Większość produktów wykonana jest z drewna iglastego, ale zastosowanie kolorowych impregnatów ochronnych pozwala na uzyskanie różnych odcieni. Można wybrać leżak ogrodowy wykonany z jasnego drewna, wenge lub ciemnego koloru dębu.
  • Tkanina. Zazwyczaj leżaki z tkaniny mają składaną konstrukcję. Na metalowej ramie wykonanej z rur profilowych lub drewna nakłada się obudowę wykonaną z mocnej tkaniny, lub PVC. Do produkcji używa się nowoczesnych materiałów odpornych na przebicia, takich jak żagiel, płótno, drewno tekowe itp. Produkty schną szybko bez ogrzewania.
  • Plastik. Mobilne, lekkie, praktyczne produkty, które są dostępne w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów. W sprzedaży są plastikowe leżaki, które imitują plecione pnącza, wzory drewna i inne faktury. Modele plastikowe doskonale nadają się na letni wypoczynek.
  • Plecione. Konstrukcje wykonane z winorośli i rattanu zawsze wyglądają prestiżowo, drogo, pięknie. Taki model łatwo wpisze się w projekt krajobrazu, będzie harmonizował z zielenią ogrodu. Materiał wiklinowy pokryty jest kolorowymi impregnatami ochronnymi, które podkreślają naturalny wzór lub nadają określony odcień.
  • Metal. Leżaki z solidną metalową ramą najczęściej wybierane są do stałego użytkowania na plażach z dużą ilością osób. Produkty są trwałe, mają wysoką nośność. Farba polimerowa chroni metal przed korozją w warunkach wysokiej wilgotności.

Rodzaje foteli wypoczynkowych według typu konstrukcji

  • Rozkładane. Leżaki rozkładane są łatwe do złożenia i rozłożenia, mają lekką ramę i najczęściej wykonane są z tkaniny.
  • Monolityczne. Jest to dobra opcja do instalacji w ogrodzie lub w domu na wsi przez cały sezon. Monolityczne leżaki wykonane są z rattanu i drewna, ale są też budżetowe modele z tworzywa sztucznego.
  • Wiszące. Konstrukcja jest przymocowana do belki lub innego poziomego wspornika. Modele wiszące są bardzo wygodne do odpoczynku na werandzie, tarasie lub pod rozłożystym drzewem.

Comments are closed.