Kupujemy idealne krzesło biurowe

Choć wybieranie i kupowanie dobrego jakościowo fotela biurowego wydaje się zadaniem bardzo prostym, to jednak w istocie jest niezwykle skomplikowane i trudne. Pomimo jednak wysokiego stopnia trudności warto się do tego zadania porządnie przyłożyć, ponieważ pozwoli to wygodnie i efektywnie pracować każdego dnia. Na co zatem warto zwracać uwagę, gdy wybiera się krzesło biurowe?

Czy powinno posiadać kółka?

Wiele osób podczas wybierania krzesła biurowego zastanawia się nad tym, czy warto zainwestować w model wyposażony w kółka, czy też może jednak lepiej z nich zrezygnować? Co w przypadku pracy biurowej będzie lepszym wyborem?

Powszechnie przyjęło się, że krzesła biurowe powinny być wyposażone w kółka, oraz obrotowe siedzisko. Przekonanie to nie jest jednak przypadkowe, ponieważ wprost wynika ono z wygody oraz bezpieczeństwa pracy. W przypadku pracowania za biurkiem np. przy komputerze, ciało przez cały czas stara się mimowolnie ustawić jak najlepiej do biurka i monitora. W przypadku krzesła stabilnie stojącego w jednej pozycji będzie to niemożliwe. Jeśli posiada się krzesło na kółkach z obrotowym siedziskiem, minimalnie, lecz stale zmienia się na nim pozycje, zachowując lepszą wygodę.

Czy fotele biurowe powinny być regulowane?

Powszechnie używany fotel biurowy wyposażony jest w dwie możliwości regulacji jego pozycji — jest to oczywiście opcja modyfikowania wysokości siedziska oraz kąta nachylenia oparcia. Dzięki temu uzyskuje się możliwość indywidualnego dostosowania pozycji fotela. W przypadku jednak gdy chce się mieć fotel możliwie jak najlepszy pod tym względem, nie powinno się poprzestawać tylko na tych dwóch nastawach. Dobrym wyborem będzie taki fotel, który da możliwość ustawienia również kąta nachylenia zagłówka, a także wysokości podłokietników. Najlepsze na rynku modele posiadają również odpowiednią poduszkę na odcinek lędźwiowy pleców, który dobrze, jeśli byłby również regulowany.

A co z materiałem?

Jeśli by chcieć wybrać jeden, uważany za najmniej istotny element fotela biurowego aspekt, to z pewnością byłby to materiał wykonania. Jest to oczywiście niezwykle błędne przekonanie, ponieważ materiał, z jakiego fotel został zrobiony, ma wpływ nie tylko na jego trwałość, lecz przede wszystkim na komfort i wygodę. Często spotyka się modele ze skóry, które dobrze wyglądają, lecz również powodują zapacanie się ciała, a także reakcje alergiczne. Zdecydowanie lepiej wybrać prosty fotel z materiału.

Comments are closed.