Jakie wybrać szafki na buty?

Przedpokój bardzo często jest wizytówką mieszkania, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej klasy meble. W przedpokoju idealnie sprawdzą się eleganckie szafki na buty, które są praktycznymi i niesłychanie funkcjonalnymi meblami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór szafki na buty w dużej mierze zależy od dostępnego miejsca, a dokładniej mówiąc od rozmiaru samego przedpokoju. W stosunkowo niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się smukłe i dość wysokie szafki w formie popularnych kolumienek. Meble tego typu doskonale sprawdzą się nawet w bardzo wąskim przedpokoju. Jeżeli do dyspozycji jest nieco więcej przestrzeni, to można postawić na szafki poziome w kształcie skrzyni. Godne uwagi są modele, które dodatkowo mogą odgrywać rolę wygodnego siedziska.

Rodzaj obuwia ma znaczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przy wyborze szafki na buty należy zwrócić uwagę także na rodzaj obuwia, które będzie w niej przechowywane. Jak powszechnie wiadomo buty trekkingowe albo wysokie kozaki lub szpilki wymagają zdecydowanie większej przestrzeni, niż trampki czy sandały. Bardzo ważnym parametrem jest również głębokość szafek. Na parametr ten powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które mają duży rozmiar stopy.

szafki na buty

Cenne wskazówki

Na użyteczność szafki duży wpływ mają nie tylko jej wymiary, ale również sposób otwierania. Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne szafki z drzwiczkami uchylanymi albo wysuwanymi. Można znaleźć także nowoczesne szafki z drzwiczkami przesuwanymi. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że im większy jest promień otwarcia drzwiczek, tym oczywiście zdecydowanie łatwiej jest ułożyć obuwie.

Jaki materiał i styl?

Szafki na buty koniecznie muszą być wykonane z materiałów, które charakteryzują się dużą odpornością na zarysowania i wilgoć. Niestety nie zawsze da się w 100% usunąć zabrudzenia i wilgoć z obuwia przed włożeniem do szafki. Większość producentów oferuje swoim klientom eleganckie meble z solidnej płyty MDF albo HDF. Ciekawą propozycją może okazać się także stal nierdzewna, chromowana i aluminium. Jeżeli chodzi o design, to szafka musi idealnie pasować do danego pomieszczenia. Najbezpieczniejszym wyborem są szafki w jasnych kolorach. Szafka powinna pasować nie tylko do ścian i pozostałych mebli, ale również do dodatkowych akcesoriów.

Comments are closed.