Jaki wybrać stół drewniany?

Stoły drewniane są doceniane od wieków. Mimo konkurencji nadal wiodą prym na rynku. Ich niebagatelną zaletą, jest estetyka i trwałość, a także niepowtarzalność. Drewniane stoły można znaleźć w wielu odsłonach, zarówno te gotowe jak i na zamówienie. Niektóre posiadają funkcje, jakich nikt by się nie spodziewał.

Dlaczego stół drewniany jest lepszy?

Drewno to materiał długowieczny i pasuje do każdego wnętrza. Nie trzeba wiele wysiłku, by o niego zadbać i cieszyć się nim przez pokolenia. Dodatkowym atutem stołu drewnianego może być słój drewniany, który doda niepowtarzalności i klimatu. 

Taki element potrafi łączyć pokolenia i łagodzić spory, jest niemal magiczny. Bardzo cenioną cechą drewna jest jego hipoalergiczność. Przede wszystkim dlatego tak bardzo poleca się deski do krojenia albo zabawki właśnie z drewna. 

Typy stołów drewnianych

Jest wiele rodzajów stołów drewnianych a wiele można znaleźć w ofercie SFMeble – sklepu internetowego.. Oczywiście istnieją gotowe i na wymiar, jednakże oba mogą występować w wielu odsłonach. Tradycyjny stół może się wyróżniać grubością i rzeźbieniami. Przede wszystkim jest prostokątny, dzięki czemu pasuje do każdego pomieszczenia i wystroju. Wielu decyduje się również na wersję cieńszą, nadającą smukłości całej aranżacji. Stół często staje się sercem pomieszczenia, warto więc o to zadbać. Bardzo cenione są unikalne wzory, jakie można znaleźć na stołach drewnianych, zarówno gotowych jak i na zamówienie (tutaj można dogadać się ze stolarzem i uzyskać jeszcze lepszy efekt). Stoły drewniane mogą występować w wielu kształtach i kolorach, co nadaje im kolejnego wymiaru twórczego przy aranżacji wnętrz. Wiele stołów ma możliwość rozkładania, dzięki czemu zabierają mało miejsca jako złożone, a rozłożone mogą dać nawet trzy razy większą powierzchnię.

Specjalne cechy stołów drewnianych

Bardzo popularne są stoły drewniane, które wyróżniają się w sposób specjalny. Przykładem mogą być stoły zalewane częściowo lub całkowicie żywicą. Jest to połączenie niepowtarzalne i dające wiele możliwości twórczych i estetycznych. Kolejnym specjalnym stołem drewnianym, może być taki, który ma schowki. Są to zazwyczaj stoły grubsze, dzięki czemu mogą mieć dodatkowe przestrzenie, lub jedną dużą, pomiędzy ściankami górną i dolną.

Comments are closed.