Jaki powinien być fotel do salonu?

Wystrój salonu może być różny, ale trudno wyobrazić sobie jego wnętrze bez fotela. Bardzo często pełni on funkcję nie tylko praktyczną, ale też dekoracyjną. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru można liczyć na pełną dowolność, jeśli chodzi o kwestię designu, co pozwala na dopasowanie mebla do każdej aranżacji, oczywiście też do swoich potrzeb i oczekiwań. Bez wątpienia dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego, wystarczy tylko poszukać i mieć jasno określone wymagania.

Czym się kierować, wybierając fotele do pokoju dziennego?

fotel do salonuFotel do salonu musi być oczywiście wygodny, ale też pasować do stylu wnętrzarskiego i pozostałych mebli. Ze względu na swoje niemałe gabaryty trudno go nie zauważyć, dlatego walory estetyczne również będą miały znaczenie. Wygląd fotela ma wpływ na wystrój wnętrza, więc zakup nie może być przypadkowy. Określić trzeba to, gdzie ma stanąć ten mebel, dopasować go rozmiarowo do metrażu pomieszczenia. Przy niewielkim salonie nie ma sensu kupować masywnego fotela, ale wybrać model na nóżkach, co nada mu lekkości. Kolejną kwestią będzie dobór materiału, z którego został wykonany fotel. Skupić trzeba się nie tylko na atrakcyjności tkaniny obiciowej, ale też na jej trwałości, wytrzymałości, odporności na zabrudzenia, łatwości do utrzymania w czystości. Możliwości do wyboru jest naprawdę sporo – bawełna, żakard, welur, nubuk, skóra czy ekoskóra. Ciekawa propozycja jest dostępna w ofertcie https://sfmeble.pl/c/fotele-do-salonu.

Wybierając fotele do pokoju trzeba mieć na uwadze siedzisko – jego głębokość, miękkość, wysokość. Nie może być ono zbyt miękkie, bo ciało będzie się po prostu zapadać, co przełoży się na dyskomfort i przyjmowanie nieprawidłowej pozycji. Najlepiej sprawdzają się siedziska z pianką i z płaskimi sprężynami. Kolejną kwestią będzie wysokość oparcia – najlepiej, aby było to 70 cm, co zagwarantuje komfort użytkowania. Jeśli chodzi o optymalną głębokość siedziska, to będzie to wartość od 40 do 60 cm, a szerokość 50-60 cm. Dobrze dobrany fotel to taki, który pozwoli ustawić kolana w kącie prostym podczas siedzenia.

Przy wyborze fotela do salonu powinno się mieć na uwadze to, aby pasował on do aranżacji wnętrza, czyli był umiejętnie dobrany stylistycznie do pozostałych elementów wyposażenia. Przykładowo w salonie tradycyjnym idealnie sprawdzi się duży fotel z wysokim oparciem, podłokietnikami, obity tkaniną lub skórą. We wnętrzach nowoczesnych prym wiodą meble o prostej budowie, plastik, metal, skóra. Z kolei loft to przede wszystkim finezyjne konstrukcje, asymetria, wyraziste kształty.

Comments are closed.