Jak wybrać zestaw ogrodowy?

Piękny, wypielęgnowany ogród to wspaniałe miejsce do relaksu, wypoczynku i spotkań towarzyskich. Dopełnieniem każdego ogrodu są właściwie dobrane meble. Jak wybrać zestaw mebli ogrodowych i na co zwrócić uwagę?

Materiał mebli ogrodowych 

Kluczową kwestią jest tworzywo, z jakiego został wykonany zestaw ogrodowy. Trwałe meble wykonane są ze stali, a także z innych materiałów:

  • Meble z drewna – jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, jednak należy o nie odpowiednio dbać. Wybierając drewniane zestawy, warto sprawdzić czy zostały fabrycznie zaimpregnowane. Drewniane meble ogrodowe nie niszczą się pod wpływem czynników atmosferycznych,  jednak należy chronić je przed deszczem, gdyż po pewnym czasie mogą stracić kolor. Są odporne na szkodniki oraz pleśnie.
  • Meble rattanowe – są lekkie, a zarazem trwałe i wytrzymałe. Jednak najlepiej ustawić je w zadaszonym i pozbawionym wilgoci miejscu. Meble wyplatane cechuje zwykłe kolonialny lub rustykalny charakter, choć dostępne są również bardziej nowoczesne wzory. Zadbać należy również o poduszki, które wyściełują meble ogrodowe – chronić przed deszczem i regularnie prać.
  • Meble z technorattanu – to materiał niemalże niezniszczalny. Technorattan to syntetyczna żywica, zwana również polirattanem albo rattanem syntetycznym. Meble wykonane z tego tworzywa cechują się dużą odpornością na niekorzystne warunki pogodowe – nie odbarwiają się na skutek słońca i nie straszny im deszcz czy śnieg. Nic im nie będzie, nawet jeśli pozostaną na zewnątrz przez okres zimowy. Są także lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Zwykle wystarczy polać je wodą z węża ogrodowego albo przetrzeć mokrą ścierką. Tutaj znajdziesz całą ofetę.
zestaw ogrodowy

Wielkość ogrodu

Zestaw ogrodowy należy dobrać także do wielkości powierzchni ogrodu lub tarasu. Komplet składający się ze stołu i krzeseł, będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej powierzchni. To pozwoli na komfortowe spożywanie posiłków oraz grillowanie na świeżym powietrzu. Jeżeli ogród ma zapewnić błogi relaks i odprężenie, dobrym rozwiązaniem będzie komplet wypoczynkowy.

Zestaw ogrodowy zazwyczaj wybierany jest na lata, dlatego wybór powinien być przemyślany i odpowiednio dopasowany do wielkości i stylu ogrodu. Należy także stawiać na produkty wysokiej jakości, które będą funkcjonalne i wykonane z dbałością o każdy detal. Warto zapoznać się z ofertą mebli ogrodowych na stronie SFmeble.pl

Comments are closed.