Jak wybrać właściwą pufę?

Trudno jest znaleźć bardziej wszechstronne i wygodne meble niż pufy. Przybywając z tajemniczego Wschodu, nie tylko zdobyły wielką miłość, ale i zaczęły wypierać tak dobrze nam znane krzesła. Jakie są przyczyny ich oszałamiającego sukcesu?

Pufa to chyba jeden z najwygodniejszych mebli. Nie zajmuje dużo miejsca i łatwo wpasowuje się w każde wnętrze, jest najbardziej udanym przykładem dobrego zakupu. Praktyczne i łatwe do przenoszenia z miejsca na miejsce, pufy są idealne do miejsc, w których standardowe meble byłyby nie na miejscu.

Odmiany puf

Istnieje kilka rodzajów puf. Ze względu na materiał dzieli się je na miękkie i twarde. Do produkcji pierwszego z nich używa się skóry, tekstyliów i pianki poliuretanowej. Modele te pozwalają na komfortowy wypoczynek na nich.

Twarde modele wykonane są z kory korkowej, rattanu i lakierowanego drewna. I chociaż nie będzie można usiąść na takich pufach przez długi czas, mogą one z łatwością pełnić funkcje stolika kawowego.

fotel tapicerowany

Oprócz materiału są one również klasyfikowane według wzornictwa.

  • Są pufy z nagą ramą z drewna i rur stalowych.
  • Istnieją modele z zamkniętą ramą, w których nogi są ukryte za pomocą dekoracyjnej „spódnicy”. Pufy na nóżkach wyglądają bardziej jak mała ławeczka lub niski, ale bardzo szeroki stołek.
  • Można również znaleźć bezramowych przedstawicieli, w których znajduje się luźny wypełniacz, są bardziej znane jako fotele worki.
  • Innym rodzajem jest nadmuchiwany puf, wykonany jako pokrycie tekstylne z wewnętrzną komorą wypełnioną powietrzem.

Funkcje pufy we wnętrzu

Istnieje kilka funkcjonalnych przykładów na zastosowanie puf. Pufa może być dodatkowym siedziskiem dla nieplanowanego gościa. Można ją wykorzystać przy wejściu zamiast ławki na buty, lub jako stolik do przechowywania kluczy i korespondencji w przedpokoju.

Można wybrać model z wewnętrzną przestrzenią dyskową i umieścić tam wszystko, czego zapragnie serce, oszczędzając jednocześnie cenne miejsce. Wiele osób woli też wyciągnąć się na fotelu i położyć stopy na pufie lub pozostawić ją jako stolik kawowy.

Jak wybrać pufę?

Aby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę, w jakim pomieszczeniu i jak będzie ona używana. Jeśli pufa jest potrzebna w sypialni, aby usiąść przed toaletką, powinna być bardzo stabilna i mieć średnią wysokość. W salonie zazwyczaj stawia się niskie pufy, aby położyć na nie stopy, więc wysokość nie powinna być większa niż kanapy czy fotela.

Pufy dla dzieci nie powinny mieć ostrych rogów i twardych powierzchni, a także być niezwykle trwałe i łatwe do czyszczenia. Najbardziej udane pufy do kuchni będą wtedy, gdy będą wysokie i wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Najlepszymi modelami będą te wykonane ze skóry, ponieważ wymagają niewielkiej konserwacji i są łatwe do czyszczenia. Ponadto wyglądają na drogie i mają długą żywotność.

Comments are closed.