Jak wybrać stół rozkładany?

Stół rozkładany to wygodny mebel transformowany, który łatwo zmienia swój rozmiar poprzez złożenie. Takie projekty są składane w całości lub częściowo, w pierwszym przypadku otrzymujemy kompaktowe pudełko do transportu, w drugim — szafkę nocną lub po prostu mały stolik. Stoły rozkładane są wykorzystywane w różnych sferach życia, meble te pomagają zaoszczędzić miejsce w małych mieszkaniach lub zrobić piknik, lub pobyt na działce bardziej komfortowy.

Zakres stosowania stołów rozkładanych

Rozkładane meble są wygodne ze względu na swoją kompaktowość i są po prostu niezbędne w małych mieszkaniach i w podróży. Aby wybrać odpowiedni stół, należy zrozumieć, jaką funkcję będzie on pełnił, ponieważ zależy to od rodzaju optymalnego modelu.

Nie da się wymienić jednego uniwersalnego modelu, który jest optymalny do użytku w domu i na zewnątrz, każda modyfikacja jest odpowiednia dla indywidualnych przypadków.

Stosowane są stoły rozkładane:

  • Do kuchni lub jadalni. Stół rozkładany do jadalni to najczęściej model z wkładkami. To znaczy, że po złożeniu również spełnia swoje funkcje, ale zajmuje mniej miejsca.
  • Do pomieszczeń mieszkalnych. W tych pomieszczeniach stół jest używany znacznie rzadziej niż w pierwszym przypadku, a zatem tutaj pasują modele, które są składane całkowicie lub w formie złożonej stanowią szafkę nocną.
  • Do domów na wsi, na pikniki lub w podróży. Wykorzystanie stołów do tych czynności wymaga, aby projekt posiadał pewne cechy. Musi on być kompaktowy, lekki i posiadać prosty mechanizm składania i rozkładania.

Klasyfikacja stołów rozkładanych

Stoły rozkładane są klasyfikowane według różnych cech. Pierwszą z nich jest sfera zastosowania, która została już opisana powyżej. Następnie stoły są podzielone według rodzaju materiału wykonania. Stoły rozkładane wykonane są z:

  • drewna,
  • plastiku,
  • aluminium,
  • szkła,
  • laminowanej płyty pilśniowej,
  • sklejki i innych.

Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Plastik jest uniwersalnym materiałem, który nie boi się wilgoci i brudu, ale nie wygląda wystarczająco reprezentacyjnie, aby użyć takiego stołu do jadalni lub salonu. To samo dotyczy konstrukcji aluminiowych, które również bardziej nadają się do działki. Drewno i płyty pilśniowe nie są materiałami odpornymi na wilgoć, ale wykonane z nich meble dobrze komponują się z wnętrzami salonów.

Comments are closed.