Jak wybrać idealny wieszak ścienny?

Wieszak na ścianę to bardzo uniwersalny i funkcjonalny element wystroju każdego mieszkania. Może on służyć nie tylko do wieszania kurtek, czy parasoli w przedpokoju – powieszony w kuchni, może posłużyć jako chwytak na kubki bądź przybory kuchenne. Niezależnie jednak o tego, gdzie zostanie on powieszony, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. 

Jaki wieszak ścienny wybrać do ubrań?

Przed wyjściem na zakupy, warto zadać sobie pytanie – jakie cechy powinien posiadać wieszak idealny? Może wydawać się to banalne, ale dzięki temu łatwiej będzie dokonać wyboru. Wieszak na ścianę powinien być:

  • dopasowany do potrzeb domowników – w przypadku dużych rodzin warto sięgnąć po modele, które pomieszczą ubrania wszystkich z nich;
  • trwały i dobrze wykonany;
  • z solidnym mocowaniem – dzięki temu nie będzie odrywał się od ściany.

Dobór wzorów, materiału bądź koloru są kwestiami indywidualnymi. Należy jednak pamietać o tym, by parametry te stanowiły zgraną całość wraz z innymi elementami wystroju pomieszczenia. Koniecznie sprawdź ofertę tutaj.

wieszak ścienny

Wieszak ścienny a materiał

Na rynku istnieje wiele różnorodnych wieszaków na ścianę. Największym powodzeniem cieszą się jednak te, które wykonano z:

  • Metalu – są lekkie, eleganckie a przede wszystkim nowoczesne. Świetnie sprawdzą się w zestawieniu z białymi, minimalistycznymi wnętrzami;
  • Drewna – klasyczne oraz niezwykle wytrzymałe. Dobrze prezentują się we wnętrzach skandynawskich i loftowych;
  • Plastikowe – dostępne w przeróżnych kształtach i kolorach, przez co najczęściej pojawiają się w nowoczesnych wnętrzach modernistycznych.

Jak dobrać kolor wieszaka na ścianę?

Kolejna ważna sprawa to dobór kolorystyki pod kątem aranżacji pomieszczenia. Dobór koloru to kwestia gustu, aczkolwiek należy trzymać się kilku zasad:

  1. Kolor wieszaka należy wybrać tak, by stanowił on dopełnienie kolorystyki pomieszczenia.
  2. Kontrasty wyglądają dobrze tylko w przypadku, gdy w pomieszczeniu pojawia się więcej elementów, które tworzą zgraną całość z wieszakiem – w opozycji np. do koloru ścian w pomieszczeniu.

Wybierając wieszak należy zwrócić uwagę również na jego funkcjonalność. Niektóre modele oferują np. dodatkowe półki, które można wykorzystać jako miejsce na kapelusze, szale bądź inne zimowe akcesoria. Często są również wyposażone w schowki i szuflady do przechowywania kluczy.

Comments are closed.