Jak wybrać dobry fotel wypoczynkowy?

Fotele wypoczynkowe mogą mieć różną formę. Niektóre z nich posiadają funkcję bujania, podczas gdy inne są rozkładane i wyposażone w podnóżek. Tego rodzaju mebel zawsze jednak powinien być komfortowy i miękki, a także odpowiednio dopasowany do aranżacji mieszkania. Przy wyborze warto kierować się zarówno jakością zastosowanych materiałów, jak i wymiarami czy designem.

Materiał fotela wypoczynkowego

Na komfort wypoczynku w fotelu znacząco wpływa materiał, z którego wykonany został mebel. Najlepiej wybierać modele z solidnym wypełnieniem oraz wmontowanymi sprężynami falistymi, zapewniające większą sprężystość oraz podnoszące wygodę użytkowania. Fotel powinien także gwarantować odpowiednie odciążenie dla kręgosłupa, na co w dużym stopniu wpływa siedzisko. Niektórzy preferują miękkie powierzchnie, podczas gdy inni twarde oparcia. Pod tym względem warto więc kierować się własnymi upodobaniami. Nie bez znaczenia pozostaje wybór tkaniny, która nie powinna powodować alergii u domowników.

Stylistyka fotela wypoczynkowego

fotel z podnóżkiem

Fotel jest dość dużym meblem, dlatego łatwo zwraca na siebie uwagę i często dominuje w aranżacji. Ważne, aby dobrze komponował się z innymi elementami wyposażenia lub odpowiednio z nimi kontrastował. Osobom odważnym polecane są modele o jaskrawej kolorystyce, które ożywiają stylistykę pomieszczenia. Ciekawym dodatkiem może być fotel z podnóżkiem, zapewniający dodatkowy wypoczynek stopom. Ten element także powinien odpowiednio pasować do aranżacji, również pod względem budowy. Fotele z podnóżkami wysuwanymi są mniej uniwersalne, natomiast te z podnóżkami wolnostojącymi wymagają większej ilości miejsca.

Wymiary fotela wypoczynkowego

Wybierając fotel wypoczynkowy, warto zwrócić uwagę na jego wielkość. Zbyt duży może przytłoczyć małe i ciasne pomieszczenie, podczas gdy za mały zginie w przestronnym salonie. W większych wnętrzach lepiej ustawić cały zestaw foteli, aby wzbogacić aranżację. Warto pamiętać, że modele rozkładane zajmują więcej miejsca. Nie bez znaczenia pozostają również wymiary siedziska, które powinno zapewniać komfort i swobodę podczas siedzenia. Ważną kwestią jest także oparcie, na które uwagę powinny zwrócić zwłaszcza osoby starsze. Im jest ono wyższe, tym z reguły łatwiej się wstaje. Warto więc wybrać taki fotel, który będzie optymalnie dostosowany do potrzeb użytkowników.

Comments are closed.