Istotne parametry przy wyborze krzesła biurowego

Do pracy idealnie sprawdza się krzesło biurowe, oczywiście obowiązkowo to ergonomiczne, dobrze wyprofilowane. Wygodny fotel biurowy to podstawa przy spędzaniu wielu godzin w pozycji siedzącej, dlatego nie można bagatelizować doboru odpowiedniego mebla. Przy wyborze krzeseł i foteli zawsze trzeba mieć na uwadze to, z jakie mają siedzisko i oparcie, z jakiego materiału zostały wykonane, kwestię wentylacji i możliwość regulacji. Poszczególne modele różnią się typem i designem, parametrami wpływającymi na komfort pracy.

Na jaki typ fotela biurowego się zdecydować?

Fotele biurowe dostępne są w wielu wariantach do wyboru, mogą być klasyczne, kubełkowe lub nawet ortopedyczne. Kluczowe będzie dopasowanie mebla do swoich indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań. Fotel klasyczny cechuje się prostotą, zwykle nie można liczyć na zbyt duże pole do manewru, jeśli chodzi o regulację. Na szczęście można znaleźć modele pozwalające na nieco więcej niż tylko regulowanie wysokości siedziska, czyli na ustawienie oparcia, podłokietników i nawet zagłówków. Zwykle trzeba jednak zadowolić się minimalną regulacją, brakiem podłokietników, słabym wyprofilowanym oparciem. Dużo lepszym wyborem okazują się być fotele biurowe w wersji kubełkowej, czyli wyposażone w wygodne podłokietniki, optymalnie wyprofilowane siedzisko. Meble te cenione są ze względu na ergonomię, świetnie dopasowują się do ciała. Zapewniają swobodę poruszania się, co podczas pracy przy biurku ma ogromne znaczenie.

krzesła biurowe

Jeszcze innym rozwiązaniem są fotele medyczne lub ortopedyczne, które polecane są osobom zmagającym się z różnymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Przy wadach postawy, dolegliwościach bólowych i schorzeniach tej części ciała takie specjalistyczne fotele sprawdzają się idealnie. Meble te zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić użytkownikowi optymalną wygodę i podparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dobiera się je indywidualnie, w oparciu o wiek, wagę, wzrost, schorzenie.

Wybierając fotele/krzesła biurowe, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych parametrów. Chodzi tutaj przede wszystkim o wysokość mebla, siedzisko, podłokietniki, oparcie, przewiewność i kółka. Fotel musi zapewniać plecom optymalne oparcie na całej ich długości. Siedzisko powinno mieć zaokrąglone brzegi, aby nie uwierało ud, być odpowiednio głębokie. Podłokietniki muszą wspierać ręce, być odpowiednio szerokie, wygodne, regulowane. Oparcie krzesła należy dobrać do swojego wzrostu i budowy ciała. Zaleca się szukać modelu z uwypukleniem w części lędźwiowej kręgosłupa, co zapewni mu właściwe podparcie. Mile widziane są krzesła z siateczką na oparciu, co przekłada się na dobrą wentylację. Kółka mebla dobiera się do rodzaju powierzchni, po której będą się poruszały.

Comments are closed.