Fotel tapicerowany ze skóry naturalnej, ekologicznej czy tkanin?

Aby urządzić przytulny i funkcjonalny salon warto jak najszybciej rozejrzeć się za porządnym fotelem tapicerowanym. Dostępne w sklepach meblowych fotele wypoczynkowe różnią się między sobą nie tylko wielkością i wyglądem, ale również rodzajem zastosowanego przez producenta obicia. Fotel wbrew pozorom może być tapicerowany nie tylko skórą naturalną, ale również skórą ekologiczną, która zdobywa coraz większą popularność. Nie można zapominać także o rewelacyjnych tkaninach.

Jakie są największe zalety foteli tapicerowanych obitych tkaninami?

Tkaniny są bardzo tanie i przewiewne, dzięki czemu zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeżeli chodzi o solidność i wytrzymałość, to tylko nieznacznie ustępują one skórze naturalnej. Dla większości osób największym atutem tkanin jest to, że dostępne są one w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do każdego salonu. Atłas, zamsz i jedwab ceniony jest także za swoje niesamowite walory estetyczne. Tkaninowe obicie przypadnie do gustu przede wszystkim tym osobom, które chcą zapomnieć o nieprzyjemnym klejeniu się skóry do ciała. Do największych zalet można zaliczyć także łatwość w utrzymaniu czystości.

fotel tapicerowany

Jakie zalety ma skóra naturalna?

Fotel tapicerowany ze skóry naturalnej prezentuje się bardzo elegancko i luksusowo, dlatego też może okazać się najlepszą dekoracją salonu. Skóra naturalna jest przewiewna, dzięki czemu można liczyć na wysoki komfort w upalne dni. Do największych atutów należy zaliczyć dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i łatwość w czyszczeniu. Skóra naturalna jak powszechnie wiadomo jest bardzo przyjemna w dotyku. Jest to doskonały wybór dla osób, które zmagają się z alergiami.

Moda na skórę ekologiczną?

Wysokiej jakości fotel tapicerowany coraz częściej wykony jest ze skóry ekologicznej, która do złudzenia przypomina skórę naturalną. Eko-skóra prezentuje się bardzo elegancko, ale niestety jest mniej przewiewna niż skóra naturalna. Unikać należy tanich foteli od nieznanych producentów. Do największych zalet należy zaliczyć przystępną cenę i łatwość w utrzymaniu czystości. Ekologiczna skóra jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku, a co najważniejsze dostępna jest w wielu kolorach i fakturach. Nie można zapominać także o tym, że ekologiczna skóra nie naciąga się i co najważniejsze może pochwalić się dużą odpornością na promieniowanie słoneczne. Największą wadą ekologiczne skór jest to, że musi być ona regularnie poddawana konserwacji. W sezonie letnim skóra ekologiczna sprawia wrażenie ciepłej, a w sezonie zimowym jest chłodna.

Comments are closed.