Czas na zakup stolika kawowego

W każdym salonie przyda się stolik kawowy, który zwykle ma postać niewielkiego mebla, chociaż przy tak szerokim wachlarzu wyboru możemy liczyć na dużo większe możliwości aranżacyjne. Stoliki mogą być klasyczne, proste, o stonowanej barwie lub takie o finezyjnych kształtach, utrzymane w intensywnej kolorystyce, zrobione z materiału innego niż drewno. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawiają, że każdy bezproblemowo dopasuje mebel do aranżacji swojego wnętrza, osobistych potrzeb i preferencji.

O czym warto pamiętać przy wybieraniu stolika kawowego?

Pierwszą kwestią przy wyborze stolika kawowego jest określenie swoich potrzeb, oczekiwań i preferencji. Na uwadze trzeba mieć metraż i aranżację wnętrza oraz to, jaką funkcję ma pełnić mebel. Istotnymi parametrami są rozmiar i wysokość, które dobiera się pod kątem dostępnej przestrzeni i pozostałych elementów wypoczynkowych. Zawsze należy zwracać uwagę na to, aby stolik kawowy tworzył spójną całość aranżacyjną z resztą wyposażenia. Przykładowo do salonu urządzonego w stylu tradycyjnym, boho, etno czy skandynawskim idealnie sprawdzi się stolik drewniany. Mogą być to również pochodne drewna, czyli stoliki rattanowe, bambusowe, fornirowane. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się do ocieplenia wnętrza i nadania mu przytulnego charakteru. Bardzo nowocześnie wyglądać będzie stolik z drewnianym blatem i metalowym stelażem. Sprawdź koniecznie https://www.sfmeble.pl/c/stoliki-kawowe-do-salonu.

stolik kawowy

Niezwykle modne są teraz minimalistyczne aranżacje, w przypadku których idealnie prezentuje się nowoczesny stolik o ostrych kształtach. Sposobem na nadanie wnętrzu eleganckiego charakterku jest wyposażenie go w stolik z blatem szklanym lub marmurowym, do tego podstawa w wersji drucianej czy ażurowej. Połączenie metalu ze szkłem także będzie świetnym rozwiązaniem. W salonie urządzonym w stylu skandynawskim wspaniale odnajdują się stoliki wykonane z naturalnych materiałów, mające ergonomiczne kształty, utrzymane w stonowanej kolorystyce. Prym wiodą oczywiście biel i drewno w ciepłej odsłonie.

Jeśli stolik kawowy ma być intensywnie użytkowany, to zaleca się wybrać taki wykonany z trwałych materiałów, solidny. Idealnie sprawdzą się tutaj meble z litego drewna, hartowanego szkła, metalu mosiądzowanego czy kamienia. Większa mobilność zapewni lekki stolik, który będzie można w każdej chwil przesunąć i przenieść w inne miejsce. W przypadku domu z dziećmi i zwierzętami zaleca się wystrzegać mebli z ostrymi krawędziami, które stanowią dla nich zagrożenie. Dużo lepszy wyborem będzie stolik z okrągłym blatem. Przy niewielkim metrażu idealną opcją okazuje się być funkcjonalny stolik wyposażony w dodatkową półkę, schowek lub szufladę.

Comments are closed.