Co warto mieć na uwadze, wybierając kanapę rozkładaną?

Sofa nie musi być meblem służącym wyłącznie do siedzenia, obecnie do wyboru jest wiele modeli zapewniających komfortowy sen. Mogą być rozkładane, z funkcją spania, wygodnym oparciem i materacem. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie przede wszystkim przy ograniczonym metrażu, ale nie tylko. Nowoczesne kanapy odnajdą się w każdym wnętrzu, nawet tym przestronnym. Tym bardziej, że dostępne są w różnych rozmiarach, wzorach, kolorach, dzięki czemu można z łatwością dobrać je do każdej aranżacji.

Kanapy rozkładane do salonu – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Przeglądając dostępne sofy rozkładane, trzeba zastanowić się nad tym, jak często będą używane. Jeśli mebel ma być rozkładany nie tylko okazjonalnie, ale codziennie, to trzeba zadbać o wybór odpowiedniego systemu. Mechanizm powinien działać płynnie, zapewniać wygodne i szybkie rozłożenie sofy. Jeśli kanapa ma służyć jako łóżko, to najlepszym wyborem będzie mebel z funkcją spania, co zapewni optymalny wypoczynek nocny. Kolejną kwestią będzie wielkość mebla zarówno przed, jak i po rozłożeniu. Wybierając rozmiar sofy, zawsze trzeba mieć na uwadze dostępną przestrzeń w pomieszczeniu. Nawet jeśli mebel ma kompaktowe wymiary, to po rozłożeniu może zajmować sporo dodatkowej przestrzeni, dlatego zawsze trzeba wszystko dokładnie wymierzyć przed zakupem.

kanapy rozkładane

Jeśli kanapa rozkładana ma pełnić funkcję łóżka, to istotne będzie to, aby użytkownik miał zapewnioną przestrzeń o minimalnej szerokości 60 cm. Z kolei długość powierzchni powinna być dopasowana do wzrostu – z zachowaniem około 20 cm dodatkowego miejsca. Nie może być tak, że użytkownik kanapy będzie spał z podkurczonymi nogami, co będzie dla niego źródłem dyskomfortu. Zawsze trzeba mieć na uwadze wysokość siedziska mebla i wysokość powierzchni spania. Znaczenie będzie miał też sposób rozkładania sofy – wybrany mechanizm powinno się przetestować kilkukrotnie przed zakupem, rozkładając i składając sofę.

Wybierając kanapę rozkładaną z sfmeble, należy mieć na uwadze rodzaj wypełnienia i konstrukcję mebla, co wpływa na komfort użytkowania. Istotne będzie też to, aby w sofie było miejsce na przechowywanie pościeli, poduszek itd. Warto wybrać sofę z pojemnikiem, który może mieć różną wielkość. Nie zawsze mechanizm rozkładania pozwala na wydzielenie osobnej przestrzeni na kołdry, dlatego przy sofie bez pojemnika można wspomóc się dużymi pufami. Ustawione przy kanapie będą służyły zarówno jako pojemnik, jak i siedzisko czy podnóżek,

Comments are closed.