3 pomysły na tani wystrój mieszkania. Jak kreatywnie przygotować doniczki ozdobne?

Kupno lub wynajem mieszkania wiążę się ze sporym wydatkiem przez co często zaplanowany budżet nie uwzględnia aranżacji wnętrz. Mieszkanie bez dodatków może wydawać się puste, a wystarczy przecież odrobina kreatywności, by zimne pomieszczenie przemienić w niezwykle przytulny kącik. Jak się do tego zatem zabrać i co będzie potrzebne?

1. Moodboard/tablica korkowa

Tablice korkowe kojarzą się zazwyczaj ze szkolnym wystrojem typowego ucznia. A co jeśli zamiast planów lekcji umieścić na tablicy swoje ulubione obrazy? Można postawić również na sentyment i wykonać kolaż zdjęć z dzieciństwa, a może tych z przyjaciółmi. Wszystko zależy tak naprawdę od osobistych preferencji.

Lista koniecznych akcesoriów jest niezwykle krótka:

– drukarka lub pobliski punkt ksero,

– pinezki,

– tablica i wolne miejsce na ścianie.

Gdy budżet nie pozwala nawet na zakup tablicy korkowej można wykorzystać do tego tylko ścianę przygotowując tak zwany moodboard – w największym skrócie jest to pewnego rodzaju zbiór obrazów, tekstów czy materiałów, za których pomocą można utworzyć na ścianie swoje małe, abstrakcyjne arcydzieło.

2. Doniczki ozdobne

doniczki ozdobne

Zaopatrzyć w piękne doniczki ozdobne można się na kilka sposobów. Oprócz standardowego „pójścia na łatwiznę” i zakupu gotowych, chociaż te często bywają w bardzo wygórowanych cenach, można przetestować swoją kreatywność. Przydadzą się do tego jednokolorowe doniczki, kupione najlepiej na lokalnym targu, wtedy ich cena będzie zdecydowanie bardziej przystępna. Świetnym pomysłem jest również wykorzystanie doniczek, które już się posiada, to głównie dla miłośników ekologicznego stylu życia. W tym przypadku ogranicza nas tylko własna wyobraźnia, przy pomocy farb można dać doniczkom zupełnie nowe życie, które będzie cieszyło okiem każde wnętrze. A może warto zaprosić przyjaciół na wspólne malowanie doniczek ozdobnych?

3. Samodzielnie namalowany obraz.

Zakup farb to dobra i przemyślana inwestycja, ponieważ przydadzą się również do stworzenia niepowtarzalnego dzieła. Dlaczego niepowtarzalnego? Ponieważ wykonanego samodzielnie, nawet jeśli nie jest się drugim Picasso, można namalować coś naprawdę wyjątkowego. Doniczki ozdobne to nie jedyny pomysł, do którego można zaprosić najbliższe osoby. Jest tak wiele sposobów, na kreatywne, wspólne spędzenie czasu, a impreza w połącznieniu z płótnem i farbami, brzmi jak jeden z nich.

Jak widać dekorowanie mieszkania może być też świetną rozrywką. A narzędzia, które są najbardziej pożądane w tym zestawieniu to wyobraźnia i odrobina wolnego czasu.

Comments are closed.